سمعک اقساطی

Home » برند سمعک » سمعک یونبترون » سمعک اقساطی

قیمت مناسب و شرایط اقساط انواع سمعک:

اگر شما کم شنوایی دارید و شنوایی‌‌شناس تایید کرده که شما نیاز به سمعک دارید، هنگام خرید سمعک با برندها و مدل‌های مختلف و همچنین ویژگی‌ها و قیمت‌های متفاوتی مواجه می‌شوید.

همان‌طور که در قسمت قیمت سمعک ذکر شد، سمعک‌ها قیمت‌های متفاوتی دارند و قیمت آن‌ها با توجه به سطح تکنولوژی به‌کاررفته در آن‌ها تعیین می‌شود. سطح تکنولوژی سمعک‌ها ممکن است، پایه (Basic)، محدوده متوسط (Mid-Range) و عالی (Premium) باشد. در برخی از کمپانی‌ها این تقسیم‌بندی به‌صورت پایه (Essential)، استاندارد (Standard)، پیشرفته (Advanced) و عالی (Premium) است. مانند سایر وسایل الکترونیک هر چه تکنولوژی سمعک پیشرفته‌تر می‌شود، قیمت آن هم بیشتر می‌شود.

شاید اولین سوالی که به ذهن شما می‌رسد، این سوال است: با توجه به بودجه من کدام سمعک برای برطرف کردن نیازهای شنیداری من بهترین است؟ آیا من باید از سمعک‎های دارای‌ تکنولوژی پیشرفته استفاده کنم، یا سمعک‌های ارزانتر هم برای من مناسب هستند. برای نمونه سمعک 3.000.000 تومانی بخرم یا 6.000.000 تومانی؟

 

در جواب به سوال بالا، کارشناسان سمعک صدا معتقدند که «در تجویز سمعک گرانترین‌ها همیشه بهترین‌ها نیستند». به علت اینکه عوامل مختلفی در تجویز سمعک نقش دارند.

از طرف دیگر، در تجویز سمعک انتخاب سمعک، قالب‌گیری و تنظیم سمعک از تکنولوژی و قیمت سمعک اهمیت بیشتری دارند. به‌طوری‌که، چنانچه در تجویز یک سمعک پیشرفته (Advanced) قالب‌گیری و تنظیم به درستی انجام نشود، سمعک کارایی مناسبی نخواهد داشت.

به‌‌طور‌کلی در تجویز سمعک دو عامل خیلی مهم هستند:

  • نوع و میزان کم شنوایی شما
  • نیازهای ارتباطی و سبک زندگی شما

اولین و مهمترین فاکتور در قیمت و تکنولوژی سمعک تجویز شده برای شما، نوع و میزان کم شنوایی شما می‌باشد. به عنوان نمونه برای بعضی از افراد کم شنوا سمعک‌های با قیمت بالاتر و پیشرفته‌تر (Advanced) با سمعک‌های با قیمت پایین تر وتکنولوژی ساده‌تر (Basic) از نظر کارایی تفاوتی نمی‌کند و در برخی دیگر با توجه به اینکه کدام قسمت از سیستم شنوایی شما آسیب دیده است، حتی ممکن است سمعک‌های ارزانتر و ساده‌تر (Basic) برای فرد عملکرد بهتری داشته باشد. بنابراین کارشناسان ما سعی می‌کنند تا مناسب‌ت‍‌رین محدوده قیمتی را برای شما در نظر بگیرند، زیرا ضرورتی ندارند که شما سمعکی با تکنولوژی پیشرفته و قیمت بالاتر بخرید.

 

فاکتور دوم نیازهای ارتباطی و سبک زندگی شما است. در هنگام مشاوره کارشناسان ما از شما سوال می‌کنند، که شما در چه موقعیت‌های مشکل شنوایی دارید.

اگر هدف شما شنیدن بهتر صدای تلویزیون یا شنیدن صدای همسرتان هنگام مکالمه دو نفره در منزل هست، سمعک‌های دارای تکنولوژی پیشرفته که قیمت بالاتری دارند، برای شما توصیه نمی‌شود. از طرف دیگر، اگر شما فردی نسبتا فعال هستید و معمولا با چند نفر در حال مکالمه هستید و اغلب در محیط‌های شلوغ حضور دارید و یا در جلسات شرکت می‌کنید، شما نیاز به سمعک‌هایی با قیمت بالاتر و تکنولوژی پیشرفته‌تر دارید.

اگر شما فرد فعالی هستید و دوست دارید که در محیط‌های مختلف خوب بشنوید، اما بودجه شما برای خرید سمعک محدود است، بدین معنی که شما قادر به خرید سمعک‌های پیشرفته نیستید و سمعک‌های گروه پایه هم برای نیازهای شنیداری شما مناسب نیستند، شاید بهترین انتخاب برای شما سمعک‌های دارای تکنولوژی محدوده متوسط (Mid-Range) است.

با توجه به توضیحات داده شد و سایر عوامل تاثیرگذار در تجویز سمعک و این نگرش که گرانترین‌ها همیشه بهترین‌ها نیستند، کارشناسان ما سعی می‌کنند، با توجه به نوع و میزان کم شنوایی و همچنین نیازها و محیط شنیداری شما، بهترین سمعک را با مناسب‌ترین قیمت برای شما تجویز کنند. به‌صورتی‌که متناسب با بودجه‌ای که شما برای خرید سمعک در نظر گرفته‌اید، بهترین تجویز برای شما انجام شود.

همان‌طور که گفتیم خرید سمعک نوعی سرمایه‌گذاری در بهبود کیفیت زندگی است. برخی از افراد خرید سمعک را به تاخیر می‌اندازند یا از خرید آن صرف‌نظر می‌کنند، به علت اینکه هنگام خرید پرداخت هزینه سمعک بطور کامل برای آنها امکان‌پذیر نیست.

برخی افراد هم با توجه به نیاز شنیداری‌ و سبک زندگی‌شان احتیاج دارند، که از تکنولوژی‌های محدوده متوسط و پیشرفته استفاده کنند، اما با توجه به هزینه بالاتر این سمعک‌ها امکان پرداخت کل هزینه هنگام خرید برای آنها مقدور نیست. در همین راستا ما تلاش می‌کنیم تا به افراد بیشتری کمک کنیم برای ارتباط با دیگران و ورود به دنیای بهتر شنیدن. به همین منظور امکان پرداخت هزینه سمعک در کلینیک ما به صورت اقساط (سمعک قسطی) بدون بهره امکان‌پذیر می‌باشد.

با توجه به توضیحات داده شد و سایر عوامل دخیل در تجویز سمعک و این نگرش که گرانترین‌ها همیشه بهترین‌ها نیستند، کارشناسان ما سعی می‌کنند تا بهترین سمعک از نظر قیمت و کارایی برای شما تجویز شود.

از شما عزیزان ممنون هستیم که تا این قسمت از مقاله با ما همراه بودید. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد. از شما خواهشمندیم که مقالات ما را در شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

با تشکر

مطالب ما را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

آیا مایل هستید که در زمینه سمعک از ما مشاوره رایگان بگیرید؟