سمعک برند فوناک

Home » برند سمعک » سمعک یونبترون » سمعک برند فوناک

برند فوناک

 

از مهم ترین و پرطرفدار ترین سمعک های بازار امروز می‌توان به سمعک برند فوناک اشاره کرد. 

هدف این شرکت عرضه سمعک هایی به بازار است که به صورت خودکار و بدون دردسر زندگی مصرف کنندگان را بهینه می‌کند و در هر زمانی تجربه شنوایی فوق العاده‌ای را به آن ها هدیه می دهند.

این کمپانی مشهور در سال 1947 در سوئیس بنا شده است. در ابتدا به نام elektroakustikr fur AG و در حال حاضر phonak AG شناخته می شود. می توان گفت سمعک های برند فوناک یکی از بهترین و کاربردی ترین سمعک ها در جهان است که در ایران نیز طرفداران خاص و زیادی دارد. امروزه متخصصان علم شنوایی، سمعک فوناک را به خوبی می شناسند. درک شناخت نیازهای افراد ناشنوا و کم شنوا و حساسیت های آنان سالیان است که از مهمترین اهداف فوناک است. بهترین نخبگان و دانشمندان شنوایی شناسی جهان در کادر تخصصی فوناک فعالیت دارند و این یکی از دلایل  پیشرفت این کمپانی است.

 لازم به ذکر است که مشهورترین سمعک کمپانی فوناک سمعک نایدا است که برای کودکان استفاده می شود. با توجه به تکنولوژی پیچیده برند فوناک، اقدام به تولید انواع سمعک نامرئی ، سمعک داخل گوشی و سمعک پشت گوشی کرده است.

در کلینیک سمعک صدا می‌توانید انواع سمعک های برند فوناک و سایر برند های معروف جهان را تهیه کنید.

مطالعه ی این مطلب از مقالات ما ، قبل از تهیه کردن سمعک برای شما عزیزان ضروری می‌باشد. توصیه می‌کنیم که حتما برای درمان کم شنوایی و پیگیری این مسئله ی مهم ، ابتدا این مقاله رو مطالعه بفرمایید.اطلاعات این مقاله کمک می کند تا با دیدی بازتر این ابزار مهم، ظریف و حساس را انتخاب کنید. از آنجایی که برند فوناک از مهم ترین و پیشرو ترین برند ها در سمعک های موجود در جهان است ، دانستن بیشتر در مورد این کمپانی و سمعک های با کیفیت آن ، به شما کمک شایانی خواهد کرد.

با ما باشید.

مزایای استفاده از سمعک فوناک

 

شعار این کمپانی ” LIFE IS ON ” به معنای ” زندگی جاری است ” است

این کمپانی مشهور یک شعار مهم دارد که می‌گوید ” LIFE IS ON ” به معنای ” زندگی جاری است ” است.

در جهت همین شعار برنامه ریزی و تلاش می‌کنند تا بتوانند به بیماران و کم شنوایان بهترین خدمات را ارائه کنند.

استفاده از جدیدترین و مدرنترین تکنولوژی های روز دنیا از از ویژگی های مهم این برند است که در این حوزه ، باید بگوییم یکی از شناسه های مهم این برند ، تکنولوژی ای به نام Venture است که آن را در سال 2015 رونمایی کرد.

کمپانی فوناک از تنها برند هایی در جهان می‌باشد که فناوری های آن هر لحظه در حال به روز رسانی و پیشرفت است. 

تکنولوژی سمعک‌های فوناک

 

وقتی صحبت از سمعک های فوناک به میان می‌آید ، بایستی بدانیم که این برند با سایر تولیدکنندگان در عرصه ی سمعک ها تفاوت های بسیار زیادی دارد.

آنها با استفاده از اعداد، سطح فناوری سمعک‌های خود را طبقه‌بندی می‌کنند 

نحوه ی طبقه بندی این سمعک های فوناک بر اساس اعداد می‌باشند و همچنین از طرفی با نام های مختلفی سمعک‌های خود را تقسیم بندی می‌کنند.

مثلا اگر بخواهیم دسته ای از سمعک های برتر یا پرچمداران برند فوناک را بشناسیم ، باید بدانیم که در نام آن ها از شماره 90 استفاده شده است. و به همین شکل برای اینکه بتوانیم سمعک های پایه ای تر و دارای تکنولوژی با سطح پایین تر را تشخیص دهیم ، باید بدانیم که شماره ی آن ها 30 می‌باشد.

سمعک های مدل BTE در دسته بندی های این برند ، Bolero نام گذاری شده است. 

سمعک های مدل ITE در گروه های سمعک فوناک ، Vitro شناخته می‌شودو RIC / RITE های آنها Audeo نامگذاری می شوند. 

جالب است بدانید که آخرین محصول عرضه شده به بازار سمعک ها، توسط برند فوناک ، سمعکی با پلتفرم بسیار پیشرفته به نام ، Belong ‌می‌باشد.

 

سمعک های فوناک مخصوص کودکان

یکی از مهمترین حواس از حس های 5 گانه بشر ، حواس شنوایی می‌باشد که در تکامل ذهنی و عاطفی و زبانی در کودکان نقش بسیار کلیدی دارد. فوناک بیش از چهل سال است که جدیدترین تکنولوژی ها را در سمعک های کودکان ابداع کرده و تیم تحقیقاتی بسیار مجربی برای کودکان دارد. همواره کمپانی فوناک سمعک هایی خاص و نوآوری هایی شگفت انگیزی برای کودکان دارد.  لازم به ذکر است که سمعک های Phonak Sky V که با تکنولوژی Venture  تولید شده اند و به طور خاص برای کودکان و نیازهای خاص آن ها در مدل های مختلف و در چهار درجه کیفیتی متفاوت (۹۰-۷۰-۵۰-۳۰) طراحی شده و در اختیار مصرف کننده گان قرار می‌گیرد. همچنین دارای مقاومت بسیار بالا نسبت به گرد و غبار و رطوبت است. که این مورد 

تجهیزات سمعک مناسب کودکان

 

فوناک کیفی حاوی تجهیزات خاص برای کودکان طراحی کرده است که در آن تستر باتری، رطوبت گیر و جعبه مخصوص سمعک، گیره نگهدارنده، دمنده هوا برای اطمینان از باز بودن تیوب قالب، گوشی برای والدین یا پرستار کودک جهت چک کردن صدای سمعک و چندین عکس برگردان زیبا و متنوع همراه با کتابچه راهنما قرار دارد. 

به شما عزیزان توصیه می‌‎کنیم که بهترین مرجع برای تشخیص سمعک مناسب کودک شما، ادیولوژیست ها هستند و بایستی حتما به آن ها مراجعه کرده و نسبت به مشاوره و تشخیصی که انجام می‌دهند ، برای تهیه ی سمعک ، تصمیم بگیرید. ادیولوژیست ها با تجربه و دانش خود بهتر می توانند نوع و مشخصات سمعک مناسب هر فرد را تشخیص دهند.

انواع تجهیزات و لوازم جانبی برند فوناک

 

TV Link: 

نام ابزاری است که می‌تواند فرکانس های صوتی تلویزیون های معمولی را به فرکانس بلوتوث تبدیل کند به طوری که یک تلویزیون معمولی این قابلیت را خواهد داشت که با iCom به عنوان یک منبع بلوتوثی ارتباط برقرار سازد.

ICom : 

در واقع این یک ابزار ارتباط دهنده است. عموما  این وسیله می تواند توسط بلوتوث با 8 منبع مانند لپ تاپ، موبایل و … ارتباط برقرار کند.

Click’n talk : 

دستگاه کوچک به گوشی موبایل وصل شده و فرد می تواند از مکالمات تلفنی خود لذت ببرد .

 

انواع سمعک فوناک سوئیس 

 

سمعک فوناک Audeo B

 

نسل Belong جدیدترین نسل پردازشی سمعک های فوناک است که به هدف راحت کردن زندگی کاربران، گروهی از ویژگی های خلاقانه را در خود دارد که از برخی از این ویژگی های می‌توان به قابلیت شارژ شدن ، دارا بودن یک برنامه‌ی خودکار AutoSense OS ، مجهز به مدار SoundRecover2 ، اشاره کرد.

از دیگر دست آورد های نسل پردازشی Audeo B می‌‎توان به سمعک های سمعک های RIC یا Receiver in the cannal اشاره کرد. رسیور این نوع سمعک ها داخل کانال گوش قرار گرفته و بقیه اجزا در قالب یک سمعک بسیار ظریف، پشت لاله گوش قرار می‌گیرد و در واقع پنهان می‌شود. 

سمعک فوناک Audeo V 

 

سمعک های Audeo V ها محصولات RIC نسل جدید Venture هستند. بلندگوی این سمعک‌ها در کانال گوش قرار می گیرد که مزایایی از جمله  افزایش پهنای باند فرکانسی و کاهش احتمال سوت کشیدن سمعک را ایجاد می‌کند.

 

سمعک فوناک فوناک Bolero V

 

تمامی سمعک های پشت گوشی نسل پردازشی Venture به نام Bolero شناخته می شوند که دارای مدل های متوسط، پاور و سوپرپاور است. همه مدل ها در چهار سطح قیمتی کیفیتی مختلف (۹۰-۷۰-۵۰-۳۰) عرضه می شوند.

سمعک فوناک Virto V

 

این مدل سمعک ها مدل داخل گوشی نسل جدید فوناک هستند. در این نسل پردازشی به کلیه سمعک های داخل گوشی Virto V که دارای مدل های مختلف در اندازه ها و قدرت های متفاوت هستند در 4 سطح کیفی (۹۰-۷۰-۵۰-۳۰) تعریف می‌شوند.

 

سمعک فوناک Naída V

 

این کمپانی بزرگ در سال 2007 بعد از ارائه ی سمعک Naida و مدار ویژه SoundRecover تحولی در سطح توقعات بیماران کم شنوایی شدید ایجاد کرد که تا به امروز مدل های Naida S ، Naida Q و Naida V جایگزین Naida شده اند.

از نظر رتبه و سطح کیفیت Naida V ها، پر قدرت ترین سمعک های این نسل، به طور خاص برای کم شنوایی خفیف هستند.

 

سمعک فوناک Audeo Q

 

در این دسته از سمعک ها، رسیور سمعک در کانال گوش قرار می گیرد و مابقی اجزا به شکل یک سمعک بسیار ظریف پشت لاله گوش پنهان می شود.

مزایای این سمعک افزایش پهنای باند ، صاف تر شدن پاسخ سیگنال ها ، کاهش احتمال سوت کشیدن سمعک ، زیبا تر بودن از نظر ظاهری ، دارای ظرافت و زیبایی ، می‌باشد.

 

سمعک فوناک Bolero Q

 

سری محصولات سمعمک سال 2014 برند فوناک ، نسل Quest نام دارد که تمامی مدل های پیشت گوشی این یرند ، Bolero Q می‌باشند که با چهار مدل مختلف طیف وسیعی از میزان کم شنوایی را پوشش داده و همچنین سلایق مختلف را از بعد زیبایی شناختی برآورده می کنند.

سمعک فوناک Sky V

 

حس شنوایی برای شکل گیری گفتار و زبان در کودکان حیاتی است و در صورتی که نقصی در شنوایی کودک وجود داشته باشد بر رشد مهارت های کلامی و شناختی تاثیر بسیار  منفی و غیرقابل جبران می گذارد. کمپانی فوناک برای خلق راه حل های شنوایی برای کودکان در جهان زبانزد است. سمعک های Phonak Sky V به طور ویژه برای کودکان و نیازهای کودکان ساخته شده است. این سمعک پیشرفته یکی از ضدآب ترین سمعک های موجود برای کودکان است.

 

سمعک فوناک Virto Q

 

در نسل Quest یعنی محصولات سال 2014 فوناک، کلیه مدل های  داخل گوشی Phonak Virto Q  نامیده می شوند.

سمعک فوناک Naída Q

 

نسل Quest محصولات سال 2014 فوناک هستند و Naida Q ها پرقدرت ترین سمعک های این نسل است که دو مدل SP و UP دارد. دارا بودن مدار از نوع WhistleBlock Technology و تکنولوژی Binaural Voice Stream Technology از ویژگی های این نوع سمعک می‌باشد.

 

سمعک فوناک Dalia

 

Phonak Dalia، دارای مدل های مختلف داخل گوشی و پشت گوشی می باشد. وجه تمایز این مدل سمعک ها ، پردازش سیگنال در 4 کانال حقیقی ، دارای 4 برنامه دستی ، پیشرفته ترین مدار حذف نویز ،دارای SoundRecover یا تراکم غیر خطی فرکانسی ، جهت داری تطبیقی میکروفن ها از نوع UltraZoom ، سازگار با موبایل ، سازگار با سیستم FM ، می‌باشد.

سمعک فوناک Phonak Baseo Q

سمعک های Baseo Q، از مدل های پشت گوشی فوناک هستند که با دارا بودن 4، 3 و 2 کانال پردازشی در مدل های مختلف، سیستم پردازشی جدید فوناک را به سطح Basic آورده اند. Baseo Q ها دارای سه سطح قیمتی کیفیتی 15، 10 و 5 هستند و با کیفیت بالا ، باعث شده اند که افراد بیشتری بتوانند از سمعک های مدرن و به روز دنیا استفاده کنند.

 

سمعک فوناک Naida S

برای اولین بار در سال 2007 بود که سمعک های Naida با مدار تراکم فرکانسی SoundRecover ، به بازار عرضه کرد.

این مدل در میان بیماران مبتلا به کم شنوایی طرفداران بسیار زیادی دارد.  Naida S ها سمعک های فوق قوی هستند که  سطوح عملکردی یا قیمتی این نسل ها چهار گروه بوده که با اعداد رومی در پسوند نام آنها مشخص می شده است (I-III-V-IX).

از شما عزیزان ممنون هستیم که تا این قسمت از مقاله با ما همراه بودید. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد. از شما خواهشمندیم که مقالات ما را در شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

با تشکر

مطالب ما را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

آیا مایل هستید که در زمینه سمعک از ما مشاوره رایگان بگیرید؟