سمعک برند ای ام

Home » برند سمعک » سمعک یونبترون » سمعک برند ای ام

سمعک برند ای ام 

حتما افرادی که از سمعک استفاده می‌کنند دیده‌اید. سمعک‌ها انواع مختلفی دارند. اما سمعک ای ام چیست و چه کاربردی دارد؟

کمپانی های مختلف تولید کننده سمعک AM

امروزه در جهان ‌۹۸ درصد سمعک‌های موجود در بازار توسط 6 کمپانی بزرگ تولید می‌شود که عبارتند از:

 1. کمپانی سوئیسی فوناک(Phonak)
 2. کمپانی‌های دانمارکی اتیکن (Oticon)
 3. ریساند (ReSound)
 4. ویدکس (Widex)
 5. کمپانی آلمانی سینیا یا زیمنس سابق (Signia)
 6. کمپانی آمریکایی استارکی (Starkey)

خوشبختانه هر 6 کمپانی بزرگ در ایران دارای نمایندگی بوده و انواع متنوعی از سمعک‌ها در رنگ‌ها و شکل‌های مختلف در بازار در دسترس هستند. متخصص شنوایی شما می‌تواند بر اساس عواملی مانند سطح کم‌شنوایی، ترجیحات زیبایی، نیازهای سبک زندگی و بودجه یک یا چند نوع از آن‌ها را به شما معرفی کند.

سمعک های A&M

 

ممکن است شما هم از آن دسته افرادی باشید که پس از مراجعه به کلینیک های سنجش شنوایی، تصمیم به استفاده از سمعک گرفته اند و اکنون با سوالات زیادی مواجه اند.

 • خرید سمعک به چه نحوی باید انجام شود؟
 • چه فاکتور هایی را باید برای خرید سمعک در نظر گرفت؟
 • خرید سمعک از چه برندی معتبر تر است؟
 • هزینه خرید سمعک به چه صورت است؟

میدانیم که هر چقدر خرید یک محصول، آگاهانه و با اطلاعات بیشتری انجام شود، نتایج بهتری خواهد داشت. از این رو، ما میخواهیم شما را با یکی از برند های معتبر سمعک آشنا کنیم. در کشور ایران، محصولات سمعک A&M از اولین سمعک های بودند که به بازار وارد شدند و از همان ابتدا بعلت قیمت مناسب کیفیت بالای محصولات، مورد توجه فراوان قرار گرفتند. سمعک A&M در لابراتوار خود هر ساله درحال تحقیق و بررسی روی عوامل موثر بر کم شنوایی و‌ راه های جلوگیری از آن بوده و در همین راستا سمعک های خود را به مرور زمان مطابق با عوامل موثر بر کم شنوایی بروز رسانی میکند.

شعار سمعک های گروه A&M

شعار کمپانی سمعک A&M آشنایی با سلیقه ی شنوایی جامعه ی کاربران سمعک به دلیل سابقه ی قریب به 100 ساله ی آن است. در کشور ما نیز محصولات کمپانی A&M از اولین سمعک هایی بودند که وارد بازار شدند و از همان ابتدا نیز به دلیل قیمت مناسب و کیفیت بالای خود در میان محصولات کمپانی زیمنس، محبوبیت بالایی کسب کردند. کمپانی A&M در لابراتوار خود هر ساله در حال تحقیق و بررسی بر روی عوامل موثر بر کم شنوایی و راه های جلوگیری از آن بوده و در همین راستا سمعک های خود را به مرور زمان مطابق با عوامل موثر بر کم شنوایی به روز رسانی می کند تا در جامعه ی پر رقیب سمعک های پیشرفته از کمپانی های غول پیکر تولیدکننده ی سمعک عقب نماند.

از محصولات امروزی کمپانی A&M می توان به سمعک های STF,XTM و Aurora اشاره کرد. تنوع محصولات و رده بندی های سمعک های این کمپانی، دست کاربران را برای انتخاب سمعکی مناسب کاملاً باز گذاشته است.

امکانات مهم سمعک های ای ام

کیفیت گفتار

میزان آسیب وارد شده به عصب شنوایی از مهم ترین عوامل تعیین کننده میزان درک گفتار توسط کاربر سمعک است. اما سمعک های جدید این محدودیت را تا حدی از بین برده اند و تمرکز بیشتری روی محدوده ی گفتاری دارند تا بتوانند صداهای گفتاری را بهتر و شفاف تر به کاربر سمعک منتقل کنند.

کیفیت صدای کاربر

از بزرگترین شکایات کاربران سمعک به خصوص افرادی که به تازگی سمعک تهیه کرده اند، کیفیت صدای خودشان است. معمولاً برای این افراد کیفیت صدای خودشان در هنگام استفاده از سمعک به گونه ای تغییر می کند که باعث پیچش صدا در سرشان می شود. در برخی از مدل های جدید سمعک ها این مشکل تا حد زیادی حل شده است.

قابلیت ارتباط با تلفن و موبایل

سمعک ها با پیشرفت تکنولوژی به مرور توانستند کیفیت صدای دریافتی از تلفن و موبایل را ارتقا دهند و حتی در مدل های جدیدتر با بلوتوث به موبایل اتصال یابند و توسط موبایل تنظیم شوند.

قابلیت ارتباط با وسایل صوتی

از مهم ترین مشکلات کاربران سمعک، شنیدن صدای تلویزیون و شنیدن صدای افرادی است که از او دور هستند. با پیشرفت تکنولوژی سمعک ها این مشکل تا حد زیادی حل شده است.

قابلیت تنظیم از راه دور

از جدیدترین امکاناتی که به سمعک ها اضافه شده، امکان تنظیم از راه دور و بدون مراجعه به کلینیک است. در این روش ادیولوژیست می تواند سمعک های شما را حتی وقتی در خانه و در حال استراحت هستید، تنظیم کند.

مدار کاهش وزوز گوش

وزوز گوش از عوارضی است که معمولاً به دنبال کم شنوایی سراغ هر فرد می آید. بنابراین سمعک های پیشرفته در مدارات خود، دارای مداری جهت حذف وزوز گوش نیز هستند که این ویژگی در سمعک های نسل های قبل تر وجود نداشت.

انواع سمعک ای ام

XTM RIC P8

سمعک یا دریافت‌کننده داخل کانال گوش (RIC) از نظر سایز، کوچک‌ترین سمعکی است که داخل مجرای گوش نصب می‌شود، جنس آن نرم بوده و کاملا پنهان است. قرار دادن آن‌ها در کانال گوش ساده است و برای استفاده از آن باید کانال گوش از نظر سلامت بررسی شود. در این نوع سمعک با توجه به اندازه کوچک خود، کارایی و طول عمر بالایی دارد و برای کسانی مناسب است که سطح افت شنوایی آن‌ها کم یا متوسط باشد.

سمعک AM پشت گوش

سمعک پشت گوش (BTE) ساده، راحت و قابل اعتماد است. این سعمک‌ها که در سه نوع طراحی شده‌اند، به سادگی در پشت گوش قرار می‌گیرند و محکم هستند. انواع این مدل سمعک به شرح زیر است:

 • XTM S P8:‌ این مدل، کوچکترین نوع سمعک‌های پشت گوش است که کیفیت صدای قابل قبولی دارد. بدنه این سمعک در پشت لاله گوش قرار می‌گیرد و کاف سمعک با لوله بسیار نازکی داخل گوش می‌رود. کاف کوچک است و راه هوا را مسدود نمی‌کند. این مدل سمعک برای افرادی مناسب است که سطح افت شنوایی آن‌ها کم یا متوسط است.
 • XTM M P8:‌ این نوع سمعک، بر خلاف دیگر سمعک‌ها نیازی به قالب‌گیری گوش ندارد و با هر آناتومی قابل تطبیق است. ویژگی مهم دیگر این نوع سمعک این است که می‌ةوانید صدا و برنامه‌های شنوایی را تغییر دهید. این دستگاه از فن‌آوری مدیریت نویز و صدای زمینه برخوردار است. این نوع سمعک نیز برای کسانی مناسب است که افت شنوایی آن‌ها کم و متوسط باشد.
 • XTM P P8: این نوع سمعک طیف گسترده‌ای از افت شنوایی را پوشش می‌دهد. این مدل گزینه‌های فراوانی دارد که شامل مدیریت نویز، مدیریت صدای پس‌زمینه، تنظیم قدرت صدا و… بوده و می‌توانید آن را متناسب با شرایط زندگی خود تنظیم کنید. این نوع سمعک برای افرادی مناسب است که افت شنوایی شدیدی دارند.
 • XTM XP P8: این مدل، راه حلی ایده‌آل برای کسانی است که از افت شنوایی عمیق رنج می‌برند. این نوع سمعک به آن‌ها کمک می‌کند درک بهتری از گفتار، کیفیت صدا داشته باشند و پوشیدن آن نیز بسیار راحت است. مدل سمعک XTM XP P8 با ترکیب قدرت فوق‌العاده و تکنولوژی پیشرفته مدیریت نویز و جدا کردن صدای پس‌زمینه، به کاربر این امکان را می‌دهدکه شنوایی طبیعی را تجربه کند و با اطرافیان خود به سادگی ارتباط برقرار سازد.

سمعک داخل گوش AM

سمعک‌ داخل گوشی با ارائه فناوری شنوایی اثبات شده، راه‌حلی متمایز و قابل اطمینان برای لذت بردن از شنوایی طبیعی است. این مدل سمعک‌ها در دو نوع تولید می‌شوند:

 • XTM Custom P8: طراحی این مدل سمعک طیف گسترده‌ای از مدل‌ها و رنگ‌ها را در بر می‌گیرد که به شما اجازه می‌دهد متناسب با رنگ پوست خود و ویژگی‌هایی که در نظر دارید، سمعک مورد نظرتان را انتخاب کنید. این مدل با وجود اندازه کوچک خود، برای انواع سطوح افت شنوایی مناسب است، استفاده از آن آسان بوده و درک گفتار را ساده می‌سازد.
 •  XTM IF CIC P8: این مدل سمعک تقریبا نامرئی بوده و برای کسانی مناسب است که تمایلی به دیده شدن سمعک خود ندارند. این سمعک نیازی به قالب‌گیری ندارد و اندازه آن منعطف است. این مدل نیز قابلیت مدیریت نویز و صدای پس‌زمینه را دارد و ویژگی منحصربه‌فرد آن جدا بودن سمعک گوش راست از گوش چپ است.

 

از شما عزیزان ممنون هستیم که تا این قسمت از مقاله با ما همراه بودید. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد. از شما خواهشمندیم که مقالات ما را در شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

با تشکر

 

مطالب ما را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

آیا مایل هستید که در زمینه سمعک از ما مشاوره رایگان بگیرید؟