سمعک برند یونیترون

Home » برند سمعک » سمعک یونبترون » سمعک برند یونیترون

برند یونیترون

 

برند یونیترون یکی از بهترین و پیشرفته ترین برند های مدرن در زمینه‌ی تولید سمعک می‌باشد. این برند ، در صنعت تجهیزات شنوایی و سمعک ها ، بسیار تاثیر گذار است و جالب است بدانید که این کمپانی بزرگ ، از سال 1964 تا به امروز در حال فعالیت است. حق مالکیت این برند ، متعلق به مجموعه ای بزرگ در حوزه‌ی وسایل کمک شنوایی به نام سونوا (Sonova) می‌باشد که نه تنها مالک برند یونیترون می‌باشد ، بلکه کمپانی‌‌های فوناک (Phonak)، هانساتون (Hansaton) و دستگاه کاشت حلزون Advanced Bionics ، زیرمجموعه‌ی این کمپانی می‌باشند.

این برند مشهور در طی سابقه‌ی خود در این 50 سال گذشته ، همچنان به دنبال معرفی محصولات با درجه کیفیت بالا و نوآورانه بوده است و در بیش از 70 کشور جهان حضور فعال و پررنگ داشته است. که اخیرا، آنها تکنولوژی‌های بسیار مدرنی مانند Flex و  Log It All را معرفی کرده‌اند.

سمعک یونیترون بر اساس تاریخ عرضه به ترتیب زیر هستند و در ادامه به معرفی تک تک این مدلها خواهیم پرداخت:

 

سمعک یونیترون مدل Discover سال 2019

سمعک یونیترون مدل Tempus سال 2017

سمعک یونیترون مدل N Moxi, Stride سال 2015

سمعک یونیترون مدل Moxi Kiss سال 2013

سمعک یونیترون مدل Max 20, Quantum 6, Quantum E, Quantum Pro سال 2012

سمعک یونیترون مدل Moxi سال 2011

ویژگی های سمعک یونیترون

 

تمرکز بر گفتگوها

 

هر شخصی عموما ، در طول روز 75 درصد زمان خود را برای گفتگو با دیگران صرف می کند از این رو سمعک یونیترون تلاش خود را بر افزایش کیفیت مکالمات گذاشته است . برند یونیترون در این روز ها اعلام کرده که عملکرد سمعک های خود را حدود پنجاه درصد نسبت به هر زمان دیگری بهینه تر کرده است.

همچنین این را هم اضافه کرده است که سرعت پردازشی سمعک هایش حدود 36 درصد نسبت به گذشته افزایش داده است.

سمعک های این برند به دلیل موجود بودن در مدل های مختلف پشت گوشی ، رسیور داخل کانال ، داخل گوشی و … پاسخگوی همه انواع کم شنوایی و تمام سلایق است.

 

سمعک های تمام اتوماتیک

 

سمعک های این برند معروف با استفاده از ترکیبی متناسب از هفت نوع صدا ، تنظیمات و تغییرات شنوایی کاملا اتوماتیک در هر محیطی را ارائه می دهد.

این برند معروف ، سمعک هایی دارای هفت طیف صدا با آپشن های متغیر شنوایی ارائه می‌دهند که کاملا اتوماتیک می‌باشند و در هر شرایط و موقعیتی در محیط های مختلف کارآمد هستند.

سمعک های قابل شارژ

 

سمعک شارژی های یونیترون ، زحمت تعویض کردن باتری را از دوش مصرف کننده ها برداشته است و در عین حال از لحاظ سایز دارای کوچکترین اندازه در بین سمعک های شارژی می‌باشد.

سمعک بلوتوثی واقعی

 

کمپانی یونیترون و کمپانی هم رده‌ی خود یعنی فنوناک ، تولید کننده های سمعک بلوتوثی واقعی می‌باشند. تنها برند های جهان که میتوانند این نوع سمعک ها را تولید کنند ، همین دو کمپانی بزرگ می‌باشند . سمعک هایی که قابلیت این را دارند که فرکانس های صوتی را از هر نقطه ی صوتی در جهان به وسیله ی وایرلس پیشرفته و به صورت مستقیم دریافت بکنند.

موبایل های اندروید نیز شامل این نقاط صوتی یا منابع صوتی می‌باشند که امروزه بیش از 85 درصد از حجم بازار موبایل ها را در اختیار خود دارند. لازم به ذکر است که یکی از تفاوت های اصلی سمعک های یونیترون با سایر برند ها این است که برای دریافتن فرکانس های صوتی نیاز به وسیله جانبی یا ترنسمیتر ندارند. به همین دلیل می‌توانند به صورت مستقیم به اندروید متصل شوند.

 

مدل های بولوتوثی یونیترون :

 

Moxi Jump R

Moxi Fit

Moxi All 

تکنولوژی FLEX

 

یکی از عوامل شناخته شدن برند یونیترون ، تکنولوژی فلکس (Flex) در این برند بوده است. این ویژگی منحصر به فرد این امکان را به مصرف کننده می‌دهد که قبل از خرید سمعک بتواند ، تجربه ای شبیه به واقعیت با این وسیله داشته باشد و ارزیابی دقیقی داشته باشد.

در این برنامه در مراجعه اولیه به ادیولوژیست پس از ارزیابی ادیومتری دو سمعک مختلف که مناسب فرد است و بر اساس افت شنوایی تنظیم شده برای مدت تست در اختیار وی قرار می گیرد. در این دوره اطلاعات مورد استفاده و ترجیحات کاربر باعث تصمیم گیری نهایی در مورد مدل سمعک خواهد شد و انتخاب نهایی تنظیم می شود.

در این فرایند در جلسه اول ، مراجعه به ادیولوژیست بعد از ارزیابی ادیومتری ، دو عدد سمعک متفاوت از هم که بر اساس میزان افت شنوایی فرد تنظیم شده است ، برای زمان تست کردن ، در اختیار فرد قرار می‌گیرد. 

هوش مصنوعی سمعک های یونیترون

 

از طریق قابلیت یادگیری ماشینی، صدای دریافت شده در هر ثانیه را با صداهای سیو شده در دیتا بیس خود مقایسه کرده و محیط شنیداری کاربر را تشخیص می دهد که سمعک هوشمند یونیترون از این فرآیند ، که هوش مصنوعی نام دارد ، استفاده می‌کند. به این شکل ، تنظیمات متناسب با محیط بارگذاری خواهد شد.

 

نرم افزار پردازشی جدید یونیترون

 

الگوریتم نرم افزاری مدرن برند یونیترون ، این توانایی را دارد که محیط های مختلف شنیداری را تشخیص داده و با تغییر دادن تنظیمات سمعک به آن‌ها جواب متقابل دهد. الگوریتم آگاهی محیطی این برند ، در مکان یابی و تشخیص منبع صوتی ، باعث درک گفتار بسیار بهتر و شفاف تر در انواع نویز می شود.

 

مدل های مختلف سمعک یونیترون

 

جالب است بدانید که سمعک های یونیترون به نسبت استایل نام گذاری می‌شوند.

به همین صورت سمعک های نوع رسیور داخل گوشی یونیترون از مدل moxi ، سمعک پشت گوشی یونیترون STRIDE، سمعک پشت گوشی سوپر پاور MAX و سمعک داخل گوشی INSERA نام گذاری می‌شوند.

از نظر نوع تکنولوژی پلتفرم های Discover در سال 2019، پلتفرم Tempus در سال 2017، پلتفرم North در سال 2015 و Era در سال 2012 ، می‌توان گفت که در دسترس است.

لازم به ذکر است که پلتفرم Discover را به بازار عرضه کرد که تاثیر بسزایی در سطح تکنولوژی سمعک های بعد از خود بود.

 

سمعک Discover یونیترون

 

سمعک های با تکنولوژی Discover در سال 2019 روانه بازار کرد که تاثیر بسزایی در سطح تکنولوژی سمعک های یونیترون داشته است. همین تکنولوژی در نوع خود ، دو سمعک رسیور داخل مجرا به بازار ارائه کرد.

Moxi Fit با باتری 312 و Moxi Jump R با باطری قابل شارژ لیتیوم که هر دوی این سمعک ها با جدیدترین امکانات ارتباطی بلوتوثی مجهز شده بودند که می توانست اطلاعات صوتی را از تمامی منابع صوتی دارای بلوتوث از جمله موبایل، تلویزیون و سایر منابع صوتی دریافت کند. 

سمعک های دارای Discover از هر نقطه شنیداری که مصرف کننده در آن حضور دارد ، اطلاعات را ذخیره می کند و برای دوره آزمایشی ، سمعک در اختیار ادیولوژیست قرار می دهد تا افرادی که برای اولین بار از سمعک استفاده میکنند تجربه نزدیکی به شنوایی طبیعی را تجربه کنند. 

 

خلاصه ای از انواع سمعک یونیترون 

 

سمعک های Insera

این دسته از سمعک های داخل گوشی کمپانی یونیترون ، از انواع سمعک های داخل گوشی سفارشی هستند. یکی از انواع سمعک های داخل گوشی برند یونیترون ، سمعک های داخل گوشی insera می‌باشد. از ویژگی های این نوع سمعک ها میتوان به بهبود سیگنال ، مخفی بودن ، واقعی تر شدن صدا و طول عمر بالای باطری ، رفع وزوز گوش می‌باشد.

سمعک های stride

یکی از مدرن ترین سمعک های مدل پشت گوشی که دارای 20 کانال و باند و برنامه قابل تنظیم می‌باشد و همچنین دارای مدار کاهش وزوز، مدل های نامرئی ، قابلیت حذف فیدبک ، دکمه تغییر برنامه، ولوم کنترل، کیفیت بالای گفتار، تله کویل ومناسب برای طیف وسیعی از کم شنوایی می‌باشد.

سمعک vista

 

سمعک ویستا یکی از هوشمند ترین و قوی ترین نوع سمعک های یونیترون می‌باشد که مناسب برای انواع کم شنوایی،  20 باند و کانال ، ضد آب و ضد گرد و غبار، دارای تله کویل، نامرئی، جهت داری ، اتصال دو گوشی، ارتباط مستقیم با تلویزیون، مصرف باتری کم، بهبود درک گفتار در حضور سر و صدای زمینه، کیفیت صدای بالا، دارای 7 برنامه قابل تنظیم و … می باشد و طرفداران زیادی دارد که از نظر مصرف باتری بسیار کم مصرف است.

 

سمعک quantum کوانتوم یونیترون

 

سمعک کوانتوم که حداقل 5 نوع مختلف تکنولوژی در داخل خود دارد ، دارای انواع سمعک های پشت گوشی و داخل گوشی می‌باشد. از ویزگی های این مدل سمعک ، می توان به کیفیت صدای بالا، فول دیجیتال بودن، محدوده ی 6 تا 20 کانال ، حذف فیدبک ، تنظیم با ریموت کنترل مخصوص سمعک و همینطور با تلفن همراه هوشمند ، وایرلس ، کاهش دهنده وزوز گوش، دارای انواع نامرئی، قابلیت پوشش دهی رنج وسیعی از کم شنوایی ها، ارتباط دو گوشی، مقاومت در برابر آب و گرد و غبار و … می‌‎باشد.

سمعک Max

ویژگی ها : قدرتمند ، مقاومت در برابر رطوبت  گرد و غبار ، ارتباط دو گوشی، بهبود کیفیت صدا، کاهش نویز ، کاهش وزوز گوش، حذف فیدبک، جهت داری ، 6 تا 20 کانال ، برنامه های قابل تنظیم، فول دیجیتال ، وایرلس ، تراکم فرکانسی و ….

سطوح مختلف تکنولوژیکی سمعک های یونیترون

برند یونیترون سمعک های خود را در سطح ها و درجه های مختلفی تولید کرده و به بازار عرضه می‌کند تا مصرف کننده گان بتوانند بنا به نوع نیاز خود و میزان کم شنوایی خود از یکی از این تکنولوژی ها استفاده کنند. 

سمعک های یونیترون در سطوح تکنولوژی 500، 600، 700، 800، حرفه ای یا Pro در حال حاضر در بازار موجود هستند. اصلی ترین شاخص در مشخص شدن قیمت سمعک های یونیترون همین سطوح تکنولوژیکی هستند و با توجه به تعدد آن ها، انعطاف پذیری بیشتری نیز در میزان هزینه‌ی خرید سمعک یونیترون دیده می‌شود. رده Pro گران ترین و رده 500 ارزان ترین قیمت را در هر سمعک یونیترون دارند.

 

اگر به قابلیت های سطح بالا به مانند : وایرلس، مکالمه تلفنی با سمعک و ویژگی های پیشرفته تمایلی ندارید ، می توانید با خرید رده تکنولوژی پایین تر یا 500 در هزینه های خود صرفه جویی کنید. رده های مختلف سمعک یونیترون ویژگی های بسیار زیادی دارند که در اینجا به خلاصه ای از آن ها می‌پردازیم.

 

تکنولوژی های سمعک یونیترون 

 

سمعک Pro

مدرن ترین و مجهز ترین تکنولوژی یونیترون ، این نوع سمعک ها می‌باشند. مجموعه این فناوری های پیشرفته به شفافیت صوتی، جهت داری حرفه ای و درک گفتار حداکثری در محیط های مختلف شنیداری می انجامد.

سمعک رده 800

سمعک های این رده می تواند امکان جهت داری و تنظیم میکروفن ها را در شرایط پر نویز و همینطور صدای طبیعی موسیقی را برای مصرف کننده به وجود بیاورد.

سمعک رده 700

سیگنال های گفتاری رسیده از روبرو را بهتر تقویت کرده و کیفیت بالاتری به داخل گوش کاربر انتقال می‌دهد و صدای طبیعی تری در محیط ساکت به کاربر می رساند.

سمعک رده 600

این نوع از تکنولوژی های یونیترون به شنیدن گفتار در محیط صوتی خلوت تر کمک شایانی خواهد کرد.

سمعک رده 500

این رده پایین ترین و ارزان قیمت ترین تکنولوژی یونیترون را با خود دارد و می تواند شنیدن و درک گفتار را در محیط ساکت و خلوت ارتقا دهد.

مطالب ما را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

آیا مایل هستید که در زمینه سمعک از ما مشاوره رایگان بگیرید؟